Ricochet

O mnie

Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii. Studiowałam na Akademii Medycznej w Warszawie i Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Przeszłam też liczne szkolenia, między innymi z masażu Shantala i chustonoszenia w szkole ClauWi.

Oprócz indywidualnej pracy terapeutycznej, prowadzę różne zajęcia grupowe: zdrowy kręgosłup, fitness i body ball. Moją największą pasją jest jednak taniec, z którym przygodę zaczęłam już jako dziecko. Dziś jestem instruktorką w jednej z największych szkół tańca w Łodzi – Project Salsa.

Ogromną satysfakcję daje mi też praca z najmłodszymi, o czym przekonałam się, będąc opiekunem podczas wielu obozów tanecznych, terapii dzieci z wadami postawy, prowadzeniu zajęć ruchowych, oraz 5 letniego stażu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. W pracy z dziećmi wykorzystuję założenia integracji sensorycznej.

W końcu dojrzałam do decyzji, aby połączyć wszystkie moje umiejętności i pasje. I tak powstała firma „Nic Nie Szkodzi”.

Wiele osób pyta, skąd pomysł na nazwę. Idea wyszła od jednej z naczelnych zasad etycznych w medycynie „Po pierwsze nie szkodzić”, którą kieruję się zarówno w swojej pracy fizjoterapeuty, jak i instruktorki. W czasie zajęć ruchowych zawsze dbam, aby ćwiczenia były odpowiednio dobrane i wykonywane w prawidłowej pozycji ciała. Taka aktywność fizyczna NIE SZKODZI, a może przynieść mnóstwo korzyści zdrowotnych. Natomiast w trakcie szkoleń z chustonoszenia uczę, jaka powinna być prawidłowa pozycja dziecka, jak dobrze zawiązać chustę, tak aby nie szkodzić, ale żeby korzyści czerpało i dziecko, i rodzice.